logotyp-unii-europejskiej

System lokalizacyjny UWB

System lokalizacyjny UWB

System lokalizacyjny UWB to nasza odpowiedź na potrzeby sprawnego zarządzania magazynami wielkopowierzchniowymi, gdzie dokładność namierzania interesujących nas obiektów musi być znacznie większa niż jeden metr. Implementacja sieci nadajników (zwanych znacznikami) oraz odbiorników (zwanych kotwicami) radiowych o częstotliwościach roboczych z zakresu gigaherców oraz szerokości pasma kilkuset megaherców w połączeniu z czasowymi metodami analizy sygnału pozwala śledzić interesujące nas obiekty z dużą dokładnością. Dodatkowo każdy ze znaczników mocowanych do obiektów może zostać wyposażony w szereg czujników pozwalających na kontrolę warunków środowiskowych. 

Aby wydłużyć czas działania znacznika na akumulatorze zaimplementowano funkcje dzięki czemu użytkownik jest informowany tylko o istotnych zmianach wartości kluczowych parametrów. Pozwala to na zachowanie długotrwałej ciągłej pracy, dzięki czemu zmniejszony został koszt eksploatacji systemu oraz zwiększono jego stopień bezobsługowości. Zastąpienie jednorazowego ogniwa galwanicznego za pomocą akumulatora sprawia, że system jest bardziej przyjazny środowisku generując mniej odpadów. 

Oferowany system lokalizacji wskazuje położenie interesujących nas obiektów w czasie rzeczywistym. Interakcja z system następuje za pomocą dedykowanej aplikacji serwerowej oraz interaktywnych paneli operatorskich uwzględniających wizualizacje trójwymiarową. System jest łatwo-skalowalny i charakteryzuje się dużym zasięgiem operacyjnym. Dane środowiskowe są przesyłane odrębnym kanałem komunikacji w postaci nadajników i odbiorników Bluetooth. 

 

Skip to content