Industrial Beacon

Industrial Beacon to specjalny rodzaj tomograficznej sondy radiowej przeznaczony dla rozwiązań nawigacyjnych wymagających wysokiego stopnia integracji ze strukturą budynku. Komórki systemu współpracują ze sobą w szesnasto-elementowych grupach. Jest to mocno zmniejszona i ujednolicona konstrukcja o wymiarach 42 mm x 26 mm pozwalających na montaż w standardowej puszce podtynkowej. Po odpowiednim przygotowaniu obiektu monitorowanego pozwala to na całkowite ukrycie systemu i zmniejszenie ilości wystającego okablowania do zera.

Urządzenie jest zgodne ze standardem Bluetooth 5 oraz wyposażono je w dwie odseparowane anteny ceramiczne, których nadawaniem sterują dwa niezależne od siebie mikrokontrolery nRF52832. Jeden odpowiada za ciągły nasłuch, a drugi za transmisję danych pomiarowych do jednostki centralnej. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać pełną prędkość i elastyczność, jaką oferuje technologia Bluetooth 5. Urządzenie jest modułem, który może być połączony z jednym z dwóch typów zasilaczy.

W przypadku tomografii radiowej jest to zasilacz PoE (ang. Power over Ethernet) wykorzystujący standardową 4-parową skrętkę internetową do transmisji energii. Należy podkreślić, że ze względu na bardzo niską moc całkowitą urządzeń odbiorczych, zasilacz wykorzystuje tylko dwie pary, więc pozostałymi dwoma w dalszym ciągu można przesyłać informacje.