Beacon instalacyjny

Beacon instalacyjny jest połączeniem miniaturowego nadajnika radiowego i zasilacza przystosowanego do pracy z instalacją elektryczną budynku. Jego podstawowym zadaniem jest świadczenie usług lokalizacyjnych oraz informacyjno-reklamowych. Wykorzystuje przy tym technologię bezprzewodowej transmisji danych Bluetooth LE w wersji 5. Konstrukcja wykorzystuje sprawdzony mikrokontroler do komunikacji bezprzewodowej nRF52832 współpracujący z anteną ceramiczną. Część radiowa wykorzystuje tę samą strukturę PCB co beacon bateryjny dzięki czemu te dwa urządzenia mogą być w prosty sposób sprowadzane do alternatywnego standardu. Cechują je te same parametry radiowe (zasięgowe) rzędu 20 metrów. Przeznaczony jest do samodzielnego działania lub w połączeniu w ramach hybrydowego systemu nawigacji wewnątrz budynków. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale w silnie zatłoczonych, wielkopowierzchniowych obiektach takich jak np. lotniska, galerie handlowe, sklepy, parkingi, czy magazyny.

To co wyróżnia beacon instalacyjny na tle pozostałych rozwiązań to możliwość współpracy z wewnętrzną siecią zasilającą 230 VAC lub z siecią bardzo niskiego napięcia DC w zakresie od 5 V do 24 V. Zrealizowane jest to za pomocą specjalizowanych zasilaczy montowanych razem z modułem radiowym we wspólnej obudowie. Dzięki takiemu rozwiązaniu system nawigacyjny uzyskuje stałe źródło zasilania i nie wymaga żadnych czynności obsługowych związanych z wymianą baterii.

Beacon instalacyjny jest przeznaczony do montażu zarówno naściennego jak i w wyznaczonych do tego korytkach kablowych, przestrzeniach nad sufitem podwieszanym oraz korytarzach technicznych. Oferuje to możliwość skorzystania z już rozprowadzonej po budynku instalacji elektrycznej oraz ukrywa system dzięki czemu użytkownik posiada wpływ na zachowanie estetyki wnętrza i widoczność przewodów.

Skip to content