Beacon – BluetoothTag

Beacon BluetoothTag to klasyczny wariant urządzenia spełniającego rolę radiowej boi nawigacyjnej o średnicy 30 mm. Dzięki pojedynczej jednostce jest możliwe określenie pozycji obiektu na podstawie wskaźnika RSSI, który jest proporcjonalny do odległości między nadajnikiem i odbiornikiem. Dokładność lokalizacji można znacząco poprawić zwiększając liczbę nadajników i stosując metodę triangulacji.

Urządzenie zostało wykonane w standardzie Bluetooth 5. Jego zasilanie stanowi bateria CR2477 o pojemności 1000 mA, co w zależności od wybranego stopnia aktywności może pozwalać na cykle rzędu miesięcy lub paru lat. Baterię umieszcza się w specjalnym koszyczku znajdującym się z tyłu urządzenia. Sercem jednostki jest mikrokontroler nRF52832 zgodny ze standardem Bluetooth 5 o maksymalnej mocy nadawania równej +4 dBm.

Beacon BluetoothTag jest przeznaczony do montażu naściennego. Do transmisji danych urządzenie wykorzystuje wbudowaną antenę ceramiczną, której krzywa rozsyłu gwarantuje najlepsze rezultaty pracy w pozycji równoległej do ściany.

Skip to content