Centrum Badawczo Rozwojowe Technologii Informatycznych Sp. z o. o. realizuje projekt pt. „System identyfikacji i lokalizacji aktywów w produkcji z zastosowaniem sygnałów ultraszerokopasmowych”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr FEPK.01 „Konkurencyjna i Cyfrowa gospodarka” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Przedmiotem projektu jest opracowanie kompleksowego systemu umożliwiającego optymalizację procesów magazynowych przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji i znaczników ultraszerokopasmowych (UWB). System ten będzie umożliwiał identyfikację i lokalizację produktów oraz urządzeń w czasie rzeczywistym, co pozwoli na usprawnienie i przyspieszenie procesów magazynowych. Projekt zakłada wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych, w tym sztucznej inteligencji i analizy danych, do automatyzacji procesów i poprawy wydajności pracy w magazynach. Rozwiązanie to ma na celu zwiększenie efektywności oraz zredukowanie kosztów operacyjnych związanych z procesami magazynowymi.
Realizacja projektu polega na opracowaniu nowych znaczników opartych na technologii ultraszerokopasmowej (UWB), które pozwolą na dokładne i szybkie lokalizowanie produktów oraz urządzeń w magazynie. Kolejnym elementem projektu jest opracowanie autorskich algorytmów sztucznej inteligencji, które pozwolą na skuteczne wykorzystanie danych z lokalizacji znaczników do optymalizacji procesów magazynowych. Algorytmy te będą w stanie na bieżąco analizować dane dotyczące lokalizacji produktów oraz urządzeń, a następnie na podstawie tych informacji podejmować decyzje dotyczące optymalizacji procesów, takie jak np. optymalizacja trasy pracy w magazynie, minimalizacja czasu oczekiwania.
Prace w ramach projektu będą realizowane w dwóch etapach: badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe.
W ramach badań przemysłowych zrealizowane zostaną następujące zadania:
W ramach eksperymentalnych prac rozwojowych zrealizowane zostanie następujące zadanie:
Opracowanie nowych znaczników oraz autorskich algorytmów sztucznej inteligencji pozwoli na stworzenie kompleksowego i innowacyjnego systemu optymalizacji procesów magazynowych, który będzie charakteryzował się wysoką precyzją, wydajnością oraz elastycznością. Taki system będzie miał zastosowanie w różnych branżach, gdzie procesy magazynowe odgrywają ważną rolę, takich jak produkcja, logistyka czy handel.
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Informujemy, że powyższa zgoda może zostać odwołane przez Państwa w dowolnym momencie na zasadach określonych w Polityce prywatności